Мінінфраструктури у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) мають намір вивчити питання розвитку регіональних аеропортів України за допомогою державно-приватного партнерства. Про це в інтерв'ю ЦТС розповів Джейсон Пеллмар, керівник IFC в Україні, Білорусі та Молдові.

Зокрема, топ-менеджер повідомив, що IFC отримала запит від уряду в особі Мінінфраструктури допомогти розвивати регіональні аеропорти. Оскільки це важливий напрямок роботи з розвитку туризму і поліпшення логістики всередині країни.

«Не секрет, що більший такий аеропорт, тим краще для країни, тим сильніше імпульс для розвитку. І тим більше він комерційно привабливий. Деякі приклади таких регіональних аеропортів включають Запоріжжя і Херсон», – зазначив Пеллмар.

За словами керівника IFC, найважливіше, що треба пам'ятати, це те що кваліфіковані приватні оператори ефективніші в управлінні і розвитку аеропортів, ніж держава.

Разом з тим, поки, за його словами, список регіональних аеропортів, які могли б бути передані в концесію, не сформований.

«Спочатку нам треба зробити попередню оцінку кожного аеропорту і скласти список відповідно до комерційної складової. Питання важливе для Мінінфраструктури і важливе для нас, і ми збираємося почати цю роботу», – підкреслив Джейсон Пеллмар.

«Вголос»