Про це повідомляє штаб ООС на своїй сторінці у Facebook.

«В рамках проведення операції Об'єднаних сил вперше проведено навчання передових авіаційних навідників по наведенню екіпажів Мі-24 по наземних цілях. Метою практичних дій є підтримання навичок передових авіанавідників з наведення бойових вертольотів на наземні цілі, організація взаємодії армійської авіації з общевойсковыми підрозділами при виконанні вогневих завдань в їх інтересах», – пояснюють в штабі.

Також зазначається, що у час відпрацювання практичних дій командир механізованого підрозділу здійснює запит на вогневу підтримку з повітря. Після цього передові авіаційні навідники зі складу групи бойового управління дають цілевказування екіпажам бойових вертольотів, які на максимальній швидкості заходять на цілі противника і умовно їх знищують.

У штабі ООС підкреслили, що навчання проводяться без порушення мінських домовленостей, однак авіація в разі загострення ситуації готова виконувати свої завдання в повному обсязі.

«Екіпажі вертольотів Мі-24 під час тренування використовують практику ведення радіообміну в повітрі і на землі за стандартами країн – членів НАТО ІСАО – спілкування англійською мовою», – сказано в повідомленні.

«Вголос»