Поки в Генштабі не говорять про те, скільки навчань планується провести в майбутньому році. Однак один із офіцерів повідомив, що там уже готуються до можливого введення миротворчої місії на Донбас, пише «Сегодня».

«Ми готові допомагати з розвідкою, надавати інформацію та всі необхідні карти», – уточнив співрозмовник.

Військові розраховують на те, що вдасться хоча б виконати вже дані обіцянки, наприклад, поставити в армію новітні танки «Оплот» або ж дотримати заявлені параметри проекту бюджету на 2018 рік, де на потреби ЗСУ передбачаються рекордні 83,3 млрд грн.

Крім танків «Оплот» (нагадаємо, що ще влітку секретар РНБО Олександр Турчинов пообіцяв, що в 2018 році у держоборонзамовленні буде передбачено як мінімум 10 таких танків), можна розраховувати на завершення випробувань нового українського ракетного комплексу «Вільха». Цей комплекс створений на базі радянської реактивної системи залпового вогню (РСЗВ) «Смерч», але буде оснащений високоточною ракетою української розробки. Передбачається, що комплекс зможе вражати цілі на відстані понад 130 км, тобто вирішити проблему старіння єдиного на сьогоднішній день в українській армії оперативно-тактичного комплексу «Точка-У», прийнятого на озброєння ще в 70-ті роки минулого століття.

Система «Вільха» дуже активно випробовувалася впродовж 2016-2017 років. Як повідомив військовий експерт Михайло Жирохов, є підстави сподіватися на те, що в другому кварталі 2018 року комплекс буде прийнято на озброєння.

«Зараз розгортається серійне виробництво корпусів – єдиний елемент 300-мм ракети, що не вироблявся в країні», – пояснив Жирохов.

За його словами, «Вільха» є типовим засобом ракетного стримування, і прийняття цієї системи на озброєння стане першим реальним результатом української ракетної програми.

Також Кабінет міністрів вирішив відновити фінансування програми будівництва нового українського корабля типу «корвет» проекту 58250. Будівництво головного корабля цієї серії було розпочате ще в 2011 році, проте через нестачу коштів його загальна технічна готовність станом на 2016 рік – лише 17%. Однак в кінці листопада Кабмін збільшив фінансування програми з 16,2 до майже 32 млрд грн. На ці кошти до 2028 року планується побудувати чотири таких корабля.

Перший корабель, на будівництво якого в майбутньому році планується виділити понад 850 млн грн, повинен бути зданий в 2022 році. Будівництво другого корабля передбачається завершити в 2024 році, третього – в 2026-му і четвертого – в 2028-му році.

 

«Вголос»