Завершальною фазою навчань стала оборона імітаційного містечка Убенсдорф силами зведеного підрозділу Збройних Сил України, повідомляє Генштаб ЗСУ.

В останній день навчань українці складі зведеної ротно-тактичної групи «поганих» (OPFOR) захопили імітаційне селище Убенсдорф та ефективно стримували штурм «хорошої» (BLUEFOR) батальйонно-тактичної групи, у якої була підтримка вертольотів і артилерії.

Завдяки добре налагодженій роботі з місцевим населенням українцям було відомо про систему підземних комунікацій під містом, тому десантники могли безпечно переміщатися між забарикадованими зсередини будівлями, не виходячи на поверхню, а противник був змушений з великими втратами штурмувати кожен будинок.

Взяти місто вдалося тільки через кілька годин запеклого бою, причому BLUEFOR втратили три з половиною роти з п'яти.

«Ми намагаємось тут, у спільному багатонаціональному тренувальному центрі, відтворити реальність бою і показати, наскільки бій може бути важким. Я думаю, що солдати, які тренувалися сьогодні тут, зрозуміли наскільки складним може бути бій у населеному пункті. І українські військові, які грали роль поганих хлопців, провели велику роботу та дійсно відтворили всі труднощі такого бою», – зазначив старший інструктор спільного багатонаціонального тренувального центру підполковник Раєн Вайлі.

Як написав у «Facebook» помічник глави Міноборони Юрій Бірюков, сили «поганих» в містечку замінували все «так, що більшу частину розтяжок і мін потім знімали судді навчань, витончено при цьому лаючись», а після того, як OPFOR не вдалося відразу вибити з позицій, BLUEFOR вирішили «вдарити зі всіх калібрів, с̶кинули я̶д̶е̶р̶н̶у̶ ̶б̶о̶м̶б̶у̶ дистанційно відключили датчики MILES, ви всі вбиті, ми додому хочемо, а вас, українці – не перемогти».

«Танки (нам) заборонили після того, як один наш із засідки вискочив, спалив два Абрамса і звалив. Вирішили, що так справа і до штурму може не дійти, напевно, і дали наказ відставити танки», – написав у Facebook безпосередній учасник навчань Олексій Бобовников з 79-ї ОДШБ.

Як писав «Вголос», раніше українські військові «підбили» кілька танків Abrams під час спільних з НАТО навчань у Німеччині.

Також вони відпрацювали бій в місті

 

«Вголос»