Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив на брифінгу після відкриття семінару зі стратегічного планування й оцінки ефективності управління дорожнім сектором, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми стежимо за прогресом (технологією Hyperloop. — Ред.). Для України це осяжна перспектива у найближчих п’ять, макисимум десять років», — запевнив Омелян.

У червні цього року Міністерство інфраструктури України підписало меморандум із найбільшим розробникам Hyperloop у світі — Hyperloop Transportation Technologies. Згідно з меморандумом, сторони спільно розроблятимуть технологію і шукатимуть інвесторів для цього проекту.

Як повідомляв Укрінформ, асоціація технічного моніторингу (TUEV) з Мюнхену проведе сертифікацію українського проекту Hyperloop. Оцінка може бути надана вже до кінця цього року.

Hyperloop (“гіперпетля”) складається з аеродинамічної труби та капсули, яка здатна рухатися без повітряного опору та розганятися до рекордних швидкостей.

Ілон Маск запропонував ідею транспортної системи 2012 року. У серпні 2013-го витрати на реалізацію проекту оцінили у $6-7,5 млрд. Компанії Hyperloop Transportation Technologies (HTT) і Hyperloop One зайнялися його розвитком.