Священик із Нововолинська Віктор Мартиненко вважає, що неправильно казати, що Константинополь “зняв анафему” з Філарета, адже насправді її просто визнали недійсною.

Про це сказав священик УПЦ МП з Нововолинська Віктор Мартиненко.

У коментарі “Першому каналу соціальних новин” він наголосив, що Вселенський патріархат “не може зняти анафему не з Філарета Денисенка, не з Івана Мазепи”.

“Не можна відмінити незаконне рішення, воно від початку не мало сили, бо було незаконним… Не можна зняти політичну анафему, бо вона від початку “ничтожна”, така, що не має сили. Отож, її лише можна визнати такою, а не відмінити”, — пояснив Мартиненко.

“Розглянуто і задовільнено апеляцію митрополита Філарета Денисенка, — визнано недійсним позбавлення його сану, відтак прийнято до євхаристичного спілкування його, та його послідовників, тобто увесь клір та вірних УПЦ КП. З чим усіх вас вітаю!”, — резюмував він.

Як писав “Вголос”, Російська православна церква (РПЦ) пригрозила розірвати євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом після рішення про надання Томосу Україні.