Про це в інтерв’ю виданню «Гордон» заявив відомий український поет і видавець, власник і директор видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» Іван Малкович.

«У 1980-ті, коли хтось вимовляв «Україна», ніхто на Заході не розумів: де це, що це? Хоча фактично це найбільша в Європі країна. Тобто комплекс неповноцінності якусь основу під собою має, але… Що робили московити? Висміювали все українське, намагалися показати, що це все опереткова шароварщина», – зазначив Малкович.

Також він наголосив, що московити досі кажуть, що українці – «мазепинці», «петлюрівці», «бандерівці» тощо.

«Зате люблять таких опереткових персонажів, як Вєрка Сердючка або Володимир Зеленський. Придивіться, якщо той же «Квартал 95» іноді і розмовляє українською, то якось дуже оперетково. Вони, на жаль, тут, в Україні, так накидають цього «русского міра» – в пушкінському складі або у знущальних нотах, коли переходять на українську…», – зазначив видавець.

За його словами, «Квартал 95» накидає на українців «русскомірниє» лекала.

«Ми самі прийняли цю московську гру. Самі себе висміюємо по-московськи, ніби всі українці без винятку «хитрі безхребетні салоїди» або, як казав Олег Табаков, «люди другого сорту». Це не самоіронія. Це таке незбагненне внутрішнє українофобство, яке чомусь ніяк не вивітрюється, хоча такі талановиті люди, як вони, повинні відчувати, що сьогодні це вже анахронізм… Було б непогано, якби «Квартал» став справді українським шоу», – розповів Малкович.