Глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, архієпископ Климент, порівняв рішення Вселенського патріархату про надання Українській православній церкві автокефалії з анексією Росією українського півострова Крим.

Про це він заявив у коментарі “Настоящему времени“.

Московський піп вважає, що Константинополь прийняв одноосібне рішення щодо української Церкви.

“Наша Церква звертається до Константинопольського патріархату зі закликом скликати необхідну нараду, зустріч усіх помісних православних Церков для того, щоб обговорити нагальні питання”, — сказав Климент і додав, що це — позиція більшості помісних Церков.

На питання журналіста, чи не є заклик до наради шантажем і чи відповідає це догмам православ’я, Климент заявив, що причастя робить предметом шантажу Константинопольська патріархія.

“Те, що зараз відбувається з боку Константинополя — це анексія території Української православної церкви. Те, що робить сьогодні Константинопольський патріархат, порівнянне з анексією Криму”, — зазначив він.

Також московський піп сказав, що у РПЦ є моральне і канонічне право припинити відносини з Константинопольським патріархатом.

На засіданні Священного синоду РПЦ 15 жовтня ухвалили рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.