Проект зареєстрований під номером 8042.

Як зазначається в пояснювальній записці до законопроекту, для невідкладного та ефективного реагування на загрози національним інтересам і національній безпеці України необхідно забороняти або обмежувати використання програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій іноземного виробництва. Проте на законодавчому рівні введення саме таких секторальних санкцій не врегульовано.

Метою законопроекту є законодавче врегулювання можливості введення секторальних (без визначення кола осіб) санкцій щодо заборони або обмеження використання на об'єктах критичної інфраструктури програмного забезпечення та технічних засобів телекомунікацій, розроблених/виготовлених суб'єктами господарювання держави-агресора, до якої застосовано санкції.

Згідно з законом «Про санкції», рішення про застосування секторальних санкцій приймається Радою національної безпеки та оборони України, вводиться в дію указом президента України та затверджується протягом 48 годин з дня видання указу президента України постановою Верховної Ради.

 

«Вголос»