Уряд «декомунізував» одне з українських водосховищ

Уряд прийняв рішення щодо перейменування Дніпродзержинського водосховища на Кам'янське. Рішення прийняте на виконання Закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Йдеться на офіційній сторінці у Фейсбук УІНП

Крім того, перейменування водосховища, яке погоджено з Українським інститутом національної пам'яті, Кіровоградською, Полтавською та Дніпропетровською обласними радами, відповідає також положенням Закону України "Про географічні назви".

Нагадаємо, що Дніпродзержинське водосховище - одне з шістьох великих водосховищ, що входять до складу каскаду дніпровських водосховищ.

Водосховище утворене у результаті спорудження Дніпродзержинської ГЕС (1964 рік) та розташовано частково у Кіровоградській, Полтавській та Дніпропетровській областях. Названо за місцем спорудження греблі - на той час місто Дніпродзержинськ, у назві якого використано ім'я Ф.Е.Дзержинського, що містить символіку комуністичного тоталітарного режиму, відтак підлягає обов'язковому перейменуванню.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram