Під час дослідження льодовика Росса американські вчені з Університету Колорадо почули моторошні звуки. Вивчаючи вплив теплих повітряних мас на танення льодовика, один із науковців використовував кілька десятків високочутливих звукозаписних датчиків під водою, і був шокований страхітливими звуками, що долинають із глибини, пише “Сегодня”.

Моторошні звуки видавав льодовик, що тане. Але людське вухо не в змозі почути такий гул, оскільки звучить він на дуже низьких частотах, а сам звук дуже повільний для сприйняття. Щоб людське вухо могло його чути, запис прискорили.

Тональність звуків також змінюється залежно від погоди. Зміна температури також відбивається на швидкості ковзання крижаного покриву по льоду, що також можна почути за допомогою спеціальної апаратури. Завдяки таким цікавим властивостям льодовика вчені можуть по його співу знаходити тріщини та намічені осередки танення.

Льодовик Росса — найбільший із шельфових льодовиків у районі північного полюса. Його площа складає 487 тис. квадратних кілометрів, а товщина льоду в деяких місцях сягає одного кілометра. Науковці активно вивчають льодовик, тому що його танення може призвести до катастрофічних наслідків найближчим часом.