Повідомлення міністра природних ресурсів надійшло одразу після відставки двох сенаторів Скотта Ладлема та Ларіси Вотерс через їх подвійне громадянство. Як відомо, у Конституції Австралії сказано, що «громадянин іноземної держави» не може бути обраний до парламенту, – пише УНН із посиланням на AP.

Канаван заявив, що після нещодавної відставки сенаторів його мати зв'язалася з ним з новинами про те, що він може бути італійцем. За словами міністра, його мати, Марія Канаван, звернулася до італійського консульства в Брісбені в 2006 році з проханням надати їй громадянство Італії, і «схоже, вона подала заяву на те, щоб я також став громадянином Італії». Канавану на той час було 25 років і він ніколи не був в Італії.

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл сказав, що заступник прем'єр-міністра Барнабі Джойс візьме на себе обов'язки Канавана, поки його статус громадянства не буде визначений.

Канаван подав у відставку з посади міністра, але не залишить Сенат до тих пір, поки питання його італійського громадянства не буде врегульовано.

Нагадаємо, в кінці квітня Австралія посилила міграційне законодавство, ускладнивши процедуру отримання громадянства.

 

«Вголос»