Двадцятьох чоловіків з міста Хаддерсфілд, що на півночі Англії, засудили на терміни від п’яти років до довічного ув’язнення за розбещення неповнолітніх дівчат. Звинувачення групі були висунуті по більш як 120 епізодах.

Королівський суд в Лідсі у п’ятницю зняв заборону на оприлюднення імен засуджених і деталей звинувачень на їхню адресу, пише ВВС Україна.

Поки процес тривав, ця заборона не дозволяла ЗМІ писати про справу.

Загалом чоловіків засудили до 121 року ув’язнення. Лідер злочинної групи, 35-річний Амір Сінгх Далівал на прізвисько “Претос”, отримав довічне ув’язнення з мінімальним терміном у 18 років.

Мова йде про події, які трапилися у місті Хаддерсфілд в період між 2004 і 2011 роками. У той же час схожі злочини здійснювалися ще в кількох англійських містах.

Процес над чоловіками проходив у три етапи. Суд заслухав свідчення 15 жертв, яким на момент здійснення злочинів було від 11 до 17 років. Зараз їм всім вже виповнилося по 18.

Чоловіки навмисно шукали дівчат з неблагополучних сімей або сиріт, і знайомились з ними.

Молодші члени банди багато часу проводили у місцях, де збиралася молодь і школярі. Вони виділяли з натовпу дівчат, які їх цікавили, знайомились з ними і зводили їх зі своїми старшими товаришами.

Ті починали спілкуватися з дівчатами, купували для них алкоголь і наркотики. Після того, як жертва починала їм довіряти, починалося насилля.

Дівчат ґвалтували, возили на “вечірки”, де змушували займатися сексом з незнайомцями, били, і залякували, якщо ті намагалися протистояти банді.

“Вони втиралися в довіру, а потім з тобою починали відбуватися страшні речі. Втекти було неможливо. Це просто відбувалося. Будинки моїх батьків розгромили. Мене постійно били, ґвалтували”, – розповіла одна з жертв під час судового процесу.

Іноді дівчат забирали прямо на виході зі школи. В одному з випадків жертву, яка жила у притулку, забрали звідти силою. Іншу дівчинку викинули з автомобіля прямо під час руху. Банді ніхто не протистояв. Принаймні одна з жертв намагалася накласти на себе руки.

“Те, як ви поводилися з цими дівчатами, – за межами будь-якого розуміння. Серед багатьох справ про сексуальні злочини, які розглядав суд, ваша – найтяжча”, – сказав суддя Джеффрі Мартсон, звертаючись до підсудних.

Протягом останніх років у невеликих англійських містах стаються серії схожих злочинів.

У 2012 році дев’ять жителів міста Рочдейл були засуджені до термінів від чотирьох до 19 років за звинуваченнями, пов’язаними з розбещенням дітей.

За словами сторони обвинувачення, підсудні були учасниками банди, яка цілеспрямовано шукала дітей з неблагополучних сімей, аби використати їх у сексуальних цілях.

Покази жертв і свідків майже повністю повторюють хаддерсфілдську справу. Чоловіки збиралися в різноманітних кафе в Рочдейлі і там за допомогою спільника знайомились з дітьми і підлітками. Вони пригощали дітей їжею, купували їм алкоголь і наркотики. Потім діти ставали жертвами сексуального насильства. Часто зґвалтування були груповими.

Так тривало декілька років – перше звернення до поліції було зареєстровано лише у 2008 році.

Дітей змушували займатися проституцією. Як і у випадку з Хаддерсфілдом, членами банди були етнічні пакистанці. Цього року трьох учасників угруповання позбавили британського громадянства.

Хаддерсфілдська справа сколихнула Британію і стала приводом для активізації правих груп.

Попри заборону на висвітлення справи у ЗМІ, праві постійно намагалися зробити це у блогах.

Наприкінці травня екс-лідер націоналістичного руху “Ліга захисту Англії” 35-річний Томмі Робінсон був засуджений до 13 місяців в’язниці за неповагу до суду. Він вів пряму онлайн-трансляцію з зали суду в Лідсі, де проходили слухання по справі.

Суд вважав, що це могло сформувати в присяжних упередження і призвести до несправедливого рішення.

Пізніше вирок Робінсону скасували через низку процедурних порушень. Його справа буде розглядатися повторно.