Про це заявив міністр оборони Естонії Юрі Луйк, повідомляє портал ERR.

«Я говорив своїм грузинським та українським колегам, що ніколи не треба здаватися. Найкращий приклад — членство Балтійських країн. Його вважали дивом, але, тим не менше, це сталося», – сказав Луйк.

За його словами, це стало можливо завдяки раптовому «роману» екс-президента США Джорджа Буша і президента Росії Володимира Путіна в 2001 році і терактам 11 вересня, які знецінили колективну оборону.

«Ми були готові діяти при першій можливості. Якщо б ці дебати пройшли через рік, їх отруїли б розбіжності, пов'язані з війною в Іраку», – сказав міністр і закликав Грузію і Україну дочекатися слушного моменту і використовувати його.

За словами Луйка, він ніколи не чув заяв, щоб прийняття Балтійських країн в НАТО яким-небудь чином означало, що в альянс не можуть бути прийняті Грузія і Україна.

«Наша історія — хороша. Вона показує, що можна побудувати систему стримування і вона буде працювати. У Грузії і України не було стримування», – сказав він.

За словами міністра, зараз Естонія не змогла б увійти в НАТО, якби вже не перебувала в альянсі. «Швидше за все, у нас в такому випадку були б проблеми», – сказав він.