Цього разу внаслідок вибуху під час запуску турбіни пошкоджено виробничі цехи Таврічеської (Сімферпольської) ТЕС, що розташована біля Сімферополя.

Як повідомляє прес-служба Мін ТОТ, за допомогою космічної зйомки 3 листопада 2018 року на даху головного корпусу Таврійської ТЕС було виявлено аварійну ділянку з ознаками пошкодження покрівлі внаслідок термічного впливу.

Згідно із інформацією міністерства, на теплоелектростанції, де встановлені газові турбіни SIEMENS, що завезені на територію окупованого Росією Криму в обхід міжнародних санкцій, проводилися пусконалагоджувальні роботи, в результаті яких і могла статись аварія.

Як відомо, “Таврійська” ТЕС має працювати на природному газі. Місце для будівництва обрано поряд з розподільною станцією “Сімферополь”, що призначена для подачі електроенергії у напрямку південного берега Криму і Севастополя.

Під будівництво теплоелектростанції виділено 2 земельні ділянки загальною площею 61,6 га. Загальна потужність 2 блоків “Таврійської” ТЕС складатиме 470 ВМт. Замовником будівництва ТЕС виступає Міністерство енергетики РФ. Першу чергу об’єкта планували ввести в дію у 2017 році, другу – у 2018. 1 жовтня 2018 перший блок потужністю 235 МВт планувалось запустити в роботу для налагодження технологічного циклу.

Будівництво “Таврійської” ТЕС здійснюється компанією “Тєхнопромекспорт” російської державної корпорації “Ростєх”, яка перебуває під українськими та міжнародними санкціями.

Як уже писав “Вголос”, скандал із постачанням турбін SIEMENS в окупований Крим спалахнув у 2017 році.

Росія надіслала до анексованого Криму чотири турбіни Siemens, які призначалися для проекту на Тамані. Турбіни Росія планує використати для нових кримських ТЕС. Невдовзі Siemens заявив про наміри судитися, вимагаючи від росіян вивезення турбін із Криму. Також концерн оголосив, що у зв’язку із незаконною доставкою його турбін в окупований Крим, призупинить поставки енергообладнання російським компаніям.

У Siemens заявили, що компанія втратить до 200 млн євро через скандал з кримськими турбінами.