В Україні 30 % працівників сфери охорони здоров’я, особливо у первинній ланці, — пенсіонери або особи передпенсійного віку. Тому навіть якщо всі сьогодні в Україні укладуть декларації з лікарями, то просто не вистачатиме лікарів, аби забезпечити первинну ланку.

Про це «Вголосу» розповів координатор Незалежної експертної платформи «ПРО S VITA», кандидат медичних наук, лідер Всеукраїнської інноваційної освітньої платформи «Сходи в майбутнє» Ігор Найда.

«Зараз передусім дефіцит кадрів — на первинній ланці, особливо у сільській місцевості. Також помітною є регіональна диспропорція лікарських кадрів», — уточнив він.

При цьому, за словами Ігоря Найди, достатньо критичним є рівень укомплектованості штатних посад лікарів за такими спеціальностями: психотерапевти — 63,9 %, лікарі-ендоскопісти — 65,8 %, лікарі функціональної діагностики — 67,8 %, наркологи — 69,5 %, анестезіологи — 72,2 %, серцево-судинні хірурги — 72,6 %, рентгенологи — 72,8 % тощо. Не краща ситуація і зі середнім медичним персоналом: у понад 840 українських ФАПів його взагалі немає.

Більше читайте тут: Хто лікуватиме українців? Або чому медики масово виїжджають із країни.