Відповідний документ розміщено на сайті відомства.

Крім оновленого термінологічного апарату, який потрібно було привести у відповідність до нового базового закону України «Про освіту», документ містить низку концептуальних змін. Зокрема, нові механізми доступності у здобутті повної загальної середньої освіти, формування мовного середовища, усунення дискримінації, створення умов для забезпечення індивідуальної освітньої траєкторії учнів тощо, відзначили в Міносвіти.

«Згідно з законом України «Про освіту», в документі закріплюється трирівнева система загальної середньої освіти: початкова освіта має здобуватися упродовж 4 років, базова середня освіта – упродовж 5 років, а профільна – упродовж 3 років. До початкової школи зарахування дітей на конкурсних засадах забороняється, натомість до старшої профільної школи – здійснюватиметься на підставі річного оцінювання результатів їх навчання та державної підсумкової атестації», – йдеться у повідомленні на сайті.

У документі також окреслено зміст державних стандартів та освітніх програм і зазначено, що «освітня програма державного та комунального закладу освіти не може реалізовуватися чи забезпечуватися (повністю або частково) за кошти батьків та/або учнів».

Законопроект детально визначає питання фінансової і управлінської автономії закладів загальної середньої освіти. В документі передбачено нові підходи до обрання, призначення та звільнення директора школи, визначення повноважень органів самоврядування, зокрема й органів батьківського самоврядування.

До того ж, у проекті, на відміну від чинного закону «Про загальну середню освіту», з’явилися нові терміни, як-от: «забезпечення якості повної загальної середньої освіти», «інституційний аудит», «академічна доброчесність», «асистент дитини з особливими освітніми потребами» та інші.

Зауваження та пропозиції до законопроекту приймаються до 1 червня 2018 року.