Про це повідомив аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко, повідомляє УНІАН.

За даними UPECO, 21 серпня автогаз подорожчав порівняно з 18 серпня на 1-2 грн до 14,99 грн за літр у таких автозаправних мережах, як ОККО, WOG, «Паралель», «РУР Груп» і «ЗапорожОилГруп». Також паливо подорожчало в мережах АЗС КЛО (до 14,94 грн за літр), SOCAR (14,49 грн за літр), Shell (14,59 грн за літр), «БРСМ-Нафта» (14,29 грн за літр) і ін.  Як зазначив Сіренко, таке зростання цін зумовлене високим рівнем споживання газу, його дефіцитом поставок, а також браком потужностей для зберігання палива.

За словами експерта, ще однією підставою для зростання цін стало бажання трейдерів не допустити на АЗС відсутності палива. «Зараз у операторів завдання – знизити ажіотаж, в тому числі високою ціною, і не допустити «сухих» заправок», – зазначив Сіренко, додавши, що цей же фактор може залишатися пріоритетним і викликати подальше зростання цін. При цьому він повідомив, що, збільшившись до 15 гривень за літр, ціна на автогаз досягла позначки 60% від ціни на бензин марки А-95, що є сигналом для тих, хто роздумує встановлювати на свій автомобіль газобалонне обладнання і таким чином переходити на скраплений газ. «Через зростання цін на газ поступово втрачає свою привабливість як альтернатива бензину», – сказав Сіренко.

 

«Вголос»