Про це повідомляє Урядовий портал.

Сьогодні розпочинається дослідна експлуатація, протягом якої будуть виконані налагоджувальні роботи, після завершення яких тренажерний комплекс зможе приймати на навчання не лише персонал українських атомних електростанцій, а й іноземних фахівців.

У офіційній церемонії відкриття, що відбулась на майданчику Запорізької АЕС, взяли участь директор департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міненерговугілля України Григорій Плачков, представники ЄК, ВАО АЕС,  делегація НАЕК «Енергоатом» на чолі з президентом Юрієм Недашковським, представники обласних та місцевих органів влади Символічно, що подія відбулась саме у День знань.

Учасники заходу у виступах відзначили важливість відкриття тренажерного комплексу для підготовки персоналу. Президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський зазначив, що ідея створення такого комплексу зародилася давно. «Я пригадую середину 90-років, коли зародилась ця ідея зібрати обладнання першого контуру та застосувати його для підготовки нашого ремонтного персоналу. І сьогодні ця ідея втілилася в життя. Вона втілилась руками колективу Запорізької АЕС, будівельників за допомогою Європейської Комісії, яка фінансувала проект», – наголосив  керівник компанії..

«Фінансований спільно Європейською Комісією та Урядом України, тренажерний комплекс НАЕК «Енергоатом» є сучасною навчальною базою для підготовки у сфері техобслуговування й ремонту ядерного енергоблока. Для тренажерного комплексу за сприяння Єврокомісії поставлені 4 тренажери, промислові та офісні меблі, комп’ютерна та проекційна техніка та інше обладнання для 22 навчальних лабораторій і передані кращі світові методології навчання ремонтного персоналу компанії-оператора АЕС .

Тренажерний комплекс здійснюватиме навчання з питань технічного обслуговування й ремонту з урахуванням передової світової практики для ремонтного персоналу ядерних енергоблоків типу ВВЕР-1000 компанії, які розташовані на чотирьох атомних електростанціях України. 

Завдяки застосуванню цілої низки повномасштабних моделей обладнання, перший у своєму роді тренажер реакторної установки атомного енергоблока, який є в розпорядженні навчального центру, сприятиме підготовці й підвищенню кваліфікації ремонтного персоналу, що дозволить виконувати операції з техобслуговування й ремонту на встановленому діючому обладнанні відповідно до найвищих стандартів, як з погляду забезпечення безпеки ремонтного персоналу, так і з погляду забезпечення працездатності обладнання, що обслуговується.