Про це повідомила координатор проекту Леся Онишко, повідомляє Укрінформ.

«Ми ініціюємо наш проект і беремо на себе ініціативу з маркування місць поховань жертв Голодомору і належного вшанування їх пам'яті. Таких місць є тисячі. В короткостроковій перспективі, вже протягом 2017 року, ми плануємо створити максимально повний реєстр місць масових поховань, пам'ятників і пам'ятних знаків», – сказала Леся Онишко. 

За її словами, наступного року планується створити 3D-мапу, яка представлятиме повну інформацію про місця масових поховань, пам'ятники і пам'ятні знаки. На довшу перспективу планується створити своєрідну інтерактивну платформу, де буде документальна інформація, відео- та аудіосвідчення про місця масових поховань. 

«Ми починаємо наш проект не на порожньому місці. Завдяки нашим партнерам – Українському інституту національної пам'яті – вже зібрана серйозна фотодокументальна база. Після проголошення Україною своєї незалежності з'явився величезний масив меморіальної топографії Голодомору, і цю інформацію акумулював Український інститут національної пам'яті. Наші партнери передали ці документи в Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), і ми сьогодні маємо всі можливості для того, щоб з допомогою наших партнерів, з допомогою громадських і релігійних організацій реалізувати поставлені перед нашим центром завдання», – підкреслила координатор проекту.