Про це повідомляє Інтерфакс

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

«З 1 січня 2019 року в Україні має з'явитися інститут освітнього омбудсмена, що захищатиме права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників», – йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства освіти і науки України в середу.

Зокрема, Кабмін схвалив створення служби освітнього омбудсмена з 15 співробітників, а також затвердив положення про освітнього омбудсмена та порядок звернення до нього.

Зазначено, що омбудсмен не може поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім творчої та викладацької, має бути громадянином України, що проживає на території держави не менше ніж п’ять років, мати вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою.

Передбачається, що після отримання скарги про порушення прав у сфері освіти служба має розглянути її в термін не більше одного місяця. Саме за результатами цього розгляду освітній омбудсмен приймає рішення про обґрунтованість чи необґрунтованість скарги і надає письмову відповідь про результати її розгляду.

Якщо скарга обґрунтована, освітній омбудсмен протягом п’яти робочих днів вживає заходів щодо відновлення та захисту порушених прав заявників.

Так, омбудсмен може надати потрібні роз'яснення та рекомендації закладам та органам місцевого самоврядування, надати консультацію заявнику та представляти його інтереси в суді.