Про це повідомили в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі, передають Українські новини.

За попередніми розрахунками міністерства, в січні – вересні 2017 року рівень тіньової економіки складав 33% від офіційного ВВП, що на 3 п. п. менше від показника 9 місяців 2016 року.

Детінізація економіки, за підсумками 9 місяців 2017 року, стала відображенням продовження процесів посткризової стабілізації економіки, для яких характерні підтримка помірних темпів зростання виробництва у відповідь на розширення як внутрішнього, так і зовнішнього попиту, збереження загалом курсової стабільності і помірних темпів інфляції, а також поліпшення очікувань бізнесу і населення.

У той же час, динаміка детінізації стримується невирішеними проблемами, які негативно позначаються на розвитку економіки країни в цілому.

Це, зокрема, низька довіра до інститутів влади; збереження значних викликів стабільності фінансової системи країни; наявність непідконтрольних владі територій, утворених у ході військової агресії на території країни. 

Показник рівня тіньової економіки, розрахований за методом збитковості підприємств, за підсумками 9 місяців 2017 року, склав 22% від обсягу офіційного ВВП, що на 3 п. п. менше, ніж у відповідному періоді 2016 року.

Найбільший рівень тіньової економіки традиційно показав метод «витрати населення – роздрібний товарообіг» – 48% від обсягу офіційного ВВП. 

У той же час, у порівнянні з показником 9 місяців 2016 року, він зменшився на 3 п. п., що обумовлено зростанням обсягу продажів населенню споживчих товарів у легальному секторі великими темпами (на 5,8%, в порівнянні з обсягом 9 місяців 2017 року), в порівнянні з обсягом скоригованих грошових витрат населення на придбання споживчих товарів ( «+» 3,8% відповідно).