Про це сказав заступник міністра Ярослав Войтович, передає ВВС

За його словами, заплановані витрати на тренування, участь у змаганнях, призові шахісткам та їх тренерам у 2015-17 роках відомство профінансувало у повному обсязі, згідно з виділеним на цей вид спорту бюджетом.

"Не відповідає дійсності інформація, що міністерство молоді та спорту, нібито, має борг перед Марією Музичук за проведення матчу за звання Чемпіонки світу-2016 з шахів, який відбувся у Львові", – підкреслив заступник міністра.

Раніше мати шахістки, заслужений тренер України Наталя Музичук розповіла, що екс-чемпіонка світу з шахів Марія Музичук пропустила командний Чемпіонат Європи через борги, які перед нею мають у міністерстві молоді та спорту.

"Міністерство молоді та спорту України має борг перед Марією за матч проти Хоу Іфань, який відбувся у Львові", – заявила вона на прес-конференції 9 листопада.

У 2016 році у Львові Марія Музичук програла китаянці Хоу Іфань у матчі за звання чемпіонки світу з шахів серед жінок.

"Усе виплатили"

У міністерстві молоді твердять, що призовий фонд матчу за звання Чемпіонки світу-2016 з шахів у Львові був 200 тис. євро.

"Ці кошти, наскільки відомо, були виплачені пропорційно учасникам матчу: 60% переможниці Хоу Іфань та 40% Марії Музичук", – твердять у міністерстві.

"Зобов'язання Мінмолодьспорту перед Марією Музичук полягало у виплаті державних призових за здобуття звання чемпіонки світу-2015 в м. Сочі. Ці кошти, згідно чинних постанов КМУ, у розмірі 50000 грн (по 25000 грн кожному) були виплачені спортсменці та її батькові як особистому тренеру", – розповів Ярослав Войтович.

Заступник міністра відзначив, що міністерство додатково виділило 260 тис. гривень на підготовку та участь збірних України з шахів у турнірах, а також збільшило видатки на цей вид спорту у 2018 році.

Команду Марії та Ганни Музичук у відомстві запросили на особисту зустріч з керівництвом, щоби обговорити всі питання.

Забути про борг

"Ми уже готові закрити очі на цей борг, тільки хочемо іншого ставлення до нас", – розповіла мати шахістки Наталя Музичук.

Вона додала, що Марія й надалі гратиме за збірну України. Однак тренер хоче, щоби українським спортсменам створили належні умови для підготовки.

Зокрема, за її словами, титуловані українські шахісти їздять на змагання за власні кошти.

"Не вкладається в голову те, що на чемпіонат світу в Сочі Марія їздила за власні кошти, а після перемоги на ньому отримала премію лише 25 тисяч гривень", – каже Наталя Музичук і додає, що коли її друга донька Анна Музичук летіла на чемпіонат світу в Іран, то їй оплатили дорогу лише в один бік і дали добові на день.

Анна Музичук є чемпіонкою світу зі швидких і блискавичних шахів, який вона завоювала в кінці 2016 року у Катарі.

У лютому-березні 2017 року вона брала участь в чемпіонаті світу з шахів серед жінок в Ірані, де стала срібним призером.

11 листопада Анна Музичук заявила, що не поїде на чемпіонат світу з шахів до Саудівської Аравії через місцеві традиції.