Міністерство соціальної політики України прогнозує зростання пенсій у 2019 році в результаті проведеної минулого року пенсійної реформи на 20%. Про це повідомила прес-служба міністерства з посиланням на слова заступника міністра Миколи Шамбіра.

За його словами, головним пріоритетом пенсійної реформи було і залишається збільшення розміру пенсій.

«Створено систему, яка вводить щорічне підвищення пенсій в автоматичному режимі. Підвищення відбуватиметься за єдиним підходом, і становитиме 50% від зростання середньої зарплати, плюс 50% від збільшення рівня інфляції. Це дасть змогу збільшувати розмір пенсій, повністю перекриваючи рівень інфляції, і навіть більше. За попередніми розрахунками, в 2019 році таке підвищення становитиме приблизно 20% до розміру пенсій», – заявив заступник міністра.

Шамбір також наголосив на незмінності позиції міністерства щодо проведення осучаснення пенсій для військовослужбовців.

«З 2008 року пенсії військовослужбовців не змінювалися, і це є найбільшою проблемою. На сьогодні розроблено відповідний законопроект, який опрацьовується спільно з центральними органами виконавчої влади, і в найкоротші терміни його буде подано на розгляд Верховної Ради. Ключова позиція Міністерства соціальної політики – збільшити пенсії військових з 1 січня 2018 року», – сказав чиновник.

Як раніше писав «Вголос», в Україні 3 мільйони громадян мають повний страховий стаж і при цьому отримують менше середньої пенсії, яка становить 2448 грн. Серед них – 2,5 млн жінок і 500 тисяч чоловіків. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, цю несправедливість уряд збирається виправити.

 

«Вголос»