В Австралії міністр йде у відставку через подвійне громадянство

В Австралії міністр йде у відставку через подвійне громадянство

Міністр природних ресурсів Австралії Метью Канаван залишив уряд після того, як його мати сказала, що він може бути італійцем.

Повідомлення міністра природних ресурсів надійшло одразу після відставки двох сенаторів Скотта Ладлема та Ларіси Вотерс через їх подвійне громадянство. Як відомо, у Конституції Австралії сказано, що «громадянин іноземної держави» не може бути обраний до парламенту, – пише УНН із посиланням на AP.

Канаван заявив, що після нещодавної відставки сенаторів його мати зв'язалася з ним з новинами про те, що він може бути італійцем. За словами міністра, його мати, Марія Канаван, звернулася до італійського консульства в Брісбені в 2006 році з проханням надати їй громадянство Італії, і «схоже, вона подала заяву на те, щоб я також став громадянином Італії». Канавану на той час було 25 років і він ніколи не був в Італії.

Прем'єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл сказав, що заступник прем'єр-міністра Барнабі Джойс візьме на себе обов'язки Канавана, поки його статус громадянства не буде визначений.

Канаван подав у відставку з посади міністра, але не залишить Сенат до тих пір, поки питання його італійського громадянства не буде врегульовано.

Нагадаємо, в кінці квітня Австралія посилила міграційне законодавство, ускладнивши процедуру отримання громадянства.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram