Абонентів мобільних операторів хочуть реєструвати за паспортами

Держспецзв'язку хоче зобов'язати телеком-компанії в Україні збирати персональні дані усіх без винятку абонентів мобільного зв'язку.

Відомство розробило законопроект про обов'язкову реєстрацію абонентів мобільного зв'язку.  Документ вже розміщений на сайті Держспецзв'язку, – повідомляє Ліга.

Законопроект з'явився на сайті 19 липня. Крім цього, Держспецзв'язку в цьому ж документі пропонує відродити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів.

Нагадаємо, що система контролю сірого імпорту мобільних телефонів по IMEI почала функціонувати в Україні в 2009 році. А в 2014 році депутат з фракції «Удар» Ярослав Гінка вніс до закону поправки, згідно з якими Укрчастотнагляд позбувся такої функції. Реєструвати IMEI стало необов'язково. Що стосується проектів, спрямованих на «паспортизацію» абонентів, то подібні спроби Держспецзв'язку вже робила. Остання була в 2015 році.

Як пише в пояснювальній записці до законопроекту Держспецзв'язку, відсутність системи реєстрації абонентів та унікальних кодів мобільних пристроїв ускладнює проведення заходів з нацбезпеки «в умовах кібернетичних загроз».

За задумом Держспецзв'язку, у інших відомств з моменту прийняття закону буде тільки три місяці на адаптацію своїх нормативних актів.

Національна комісія з питань регулювання зв'язку вчора на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв'язку, але зі значними зауваженнями. Зокрема, регулятор пропонує збільшити перехідний період і розтягнути його на півроку. За цей час абоненти, які зараз отримують послуги знеособлено, повинні будуть надати свої особисті дані операторам.

НКРЗІ зі свого боку готується до нововведень. Вона розробила порядок реєстрації абонентів без укладення договору в письмовій формі, тобто prepaid-абонентів. Подати особисті дані можна буде і в електронній формі.

Другу частину законопроекту (щодо реєстрації IMEI-кодів) НКРЗІ порахувала дуже сирою, і сподівається на те, що адміністрація зв'язку її допрацює.

Про те, що запропонований законопроект далекий від досконалості, кажуть і представники мобільних операторів. «Закон написаний не професійно. Ми з ним не згодні!», - написав президент компанії Київстар Петро Чернишов.

Vodafone Ukraine дає більш розгорнутий коментар. «Ми підтримуємо запропоновані зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси наших клієнтів. Найголовніший ризик - це те, що частина абонентів, які НЕ встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв'язку», – розповідає прес-секретар Vodafone Ukraine Вікторія Павловська.

За її словами, в історії телекомунікацій вже є подібні прецеденти. Так, кілька років тому близько 10% мобільних абонентів Казахстану залишилися без послуг зв'язку внаслідок введення обов'язкової реєстрації. Подібна ситуація - правда, в меншому масштабі - була і в Польщі.

Тому, як каже Павловська, враховуючи розмір абонентської бази компанії (20,9 млн сім-карт), реалістичний термін повної реєстрації всіх абонентів з урахуванням розміру бази – два роки. «Через рік ми зможемо реєструвати всіх нових абонентів», – резюмує вона.

 

«Вголос»

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 7 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Круглі очі10 серпня 2017 17:32 Відповісти IP:  62.212.73.--- Що ще в нас як не в Росії? Порошенко - Янукович у вишиванці закине нас в рускій мір раптово. Янукович ж хотів поволі...
  Коли вам скажуть що так у Європі і ціни теж, то загдайде де зарплата європейська і правова система і якість обслуговування європейська.
  Одне діло кататись на німецькому мерседесі, а друге діло ним людей давити.
  Пішли на три букви тимчасові злодії.
  Убитим на Майдані розкажіть вчергове "розслідуєм"...
 • альоша9 серпня 2017 21:30 Відповісти IP:  109.86.241.--- Просто з'являться ліві сім карти
  на чорному ринку. Ну що мусора зроблять з пенсіонером, який буде кожен день купувати по паспорту сімкарти, і перепродувати їх?
 • НЕО9 серпня 2017 14:10 Відповісти IP:  195.22.113.--- В жодній цивілізованій країні нема реєстрації сім карток за паспортними даними.
 • Читач9 серпня 2017 12:50 Відповісти IP:  95.46.126.--- Я згадую. що десь півроку назад, росія вводила такий закон. Всі наші комєнтатори волали на всіх сайтах проте що рускіе зовсім показилися. А тепер бач воно як!? І у нас виявився "сказ" демократії. Виходить що і ми недалеко від ворога відійшли.
 • цитата9 серпня 2017 10:45 Відповісти IP:  109.86.241.--- "США, Польща, Литва вже відкрито не визнають на міжнародному рівні наказів нелегального "президента"-підприємця. Хто наступний?
  Знову повторю, що за Конституцією, президентом не може бути підприємець."
 • как цап9 серпня 2017 11:45 Відповісти IP:  194.44.136.--- ти з якої сосни то наєбнувся? небось сибірської?
 • студент9 серпня 2017 13:57 Відповісти IP:  194.44.36.--- Ну не із жидіаської це сто відсотків,тобі патрійоте оце жидівське правління ще довго кровю буде відригуватися,та зрештою як і всім нам безмозглим гречкосіям.

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram