В Україні стартував журналістський конкурс, присвячений Герою Небесної сотні

Сьогодні, 1 липня, стартував конкурс на здобуття журналістської премії імені Героя Небесної сотні Василя Сергієнка.

Про це йшлося під час прес-конференції в інформаційній агенції «УНІАН».

Так, співзасновник конкурсу Олександр Аронець наголосив: «Премія імені Василя Сергієнка – громадська ініціатива журналістів та громадських діячів, активістів Революції Гідності, що має на меті належне вшанування пам’яті героя Небесної сотні, журналіста та поета Василя Сергієнка, якого було жорстоко вбито за його журналістську та громадську діяльність під час Революції Гідності. Ініціатива ставить на меті підтримку талановитих та сміливих регіональних журналістів-розслідувачів, популяризацію громадської активності та розслідування корупційних діянь місцевих «еліт»». За словами Олександра Аронця, прийом конкурсних робіт триватиме з 1 по 31 серпня 2017 року. До участі приймаються матеріали, були опубліковані з 1 січня 2016 по 31 серпня 2017 року. Оцінювання робіт членами експертної ради триватиме з 1 вересня по 7 вересня 2017р. За словами Аронця, премія передбачає 5 номінацій з кількома підномінаціями для регіональних та загальноукраїнських ЗМІ: найкраще розслідування в інтернет-ЗМІ, найкраще розслідування у друкованому ЗМІ, найкраще ТБ-розслідування, розслідування громадськими активістами, блогерами, а також гран-прі Оргкомітету конкурсу. Переможців нагородять грошовою премією та пам’ятним Дипломом. Церемонія нагородження відбудеться 8 вересня – у Міжнародний день солідарності журналістів.

Під час прес-конференції вдова Василя Сергієнка Валентина Сергієнко розповіла про життя Героя Небесної сотні, Героя України Василя Сергієнка. За її словами, він ніколи не міг змиритися з тим, що йому як журналісту не дозволяли писати правду, і навіть звільнявся з газети. На думку вдови Сергієнка, саме прагнення доносити правду і коштувало йому життя.

«Він завжди боровся з несправедливістю та корупцією. Був одним із засновників Самооборони Корсунівщини. Останній його матеріал був присвячений героям Небесної Сотні. Він вийшов у той день, коли Василя Миколайовича уже не було з нами», – згадала пані Валентина.

Вона привітала ініціативу створення іменної премії Василя Сергієнка.

«Громадська ініціатива з фундації премії – найкраще продовження справи його життя. Коли будуть нагороджувати журналістів, які розслідують корупційні справи, ми всі згадаємо, що Василь Миколайович загинув саме через це. І за те, щоб більше ніхто не боявся говорити правду»,– заявила Валентина Сергієнко.

На важливості конкурсу наголосив і член оргкомітету, народний депутат України Микола Княжицький.

«Заснування такої премії надзвичайно важливе. У нас багато премій, пов’язаних з журналістськими розслідуваннями. Ця повинна відрізнятися від інших тим, що має відзначати журналістів з певними ідеалами і цінностями. Не тих, хто бере гроші за публікації, бо комусь хочеться знищити конкурентів. Не тих, хто хоче знищити українську державу на користь агресора. А тих, хто мріє про зміни в Україні», - зазначив Княжицький.

За його словами, важливо, щоб молоде покоління журналістів виховувалося у патріотичних традиціях, тому більш досвідчені колеги мають передати їм базові цінності.

Ще один член оргкомітету конкурсу – народний депутат України Ігор Луценко – звернув увагу на важливості притягнення до відповідальності замовників злочину. На його думку, у правоохоронців немає політичної волі займатися такими справами, тому без громадського тиску вона провалиться.

«Я зі своїми колегами у парламенті намагаюся робити все, щоб нагадати про необхідність знайти винних у справі Сергієнка. Ті, хто вбив, хто замовляв, це є секретом Полішинеля. Ці люди сидять у парламенті, голосують, я маю на увазі пана Бобова», - зазначив Ігор Луценко.

За його словами, значення Василя Сергієнка для журналістики велике, і тепер потрібно зробити всі, щоб захистити інших регіональних журналістів. А для цього потрібно до кінця розслідувати справу Сергієнка – це стане показовим взірцем того, що не можна безкарно знущатися з журналістів. 

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm