В Україні триває спалах кору: у МОЗ уточнили статистику захворюваності

За 2017 рік в Україні зафіксували 4 782 випадки захворювання на кір, станом на 11 січня 2018 року у Києві на кір захворіли 66 людей, з них 54 – діти.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров'я.

«У 2017 році найбільше випадків зареєстрували в Івано-Франківській області – 1344,  Одеській – 1256, та Закарпатській – 637. 5 людей в Одеській області померли, з них – 3 дітей», - зазначили у відомстві.

У січні 2018 року в Одеській області померла ще одна дитина. 

«Ліків від кору не існує, єдиний надійний метод профілактики захворювання — вакцинація», - нагадали у міністерстві. 

У МОЗ зазначили, що спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються кожні 5-6 років, а їх головна причина - низьке охоплення щепленнями.

Також у відомстві нагадали, що якщо дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення вакцини КПК проти кору, паротиту та краснухи згідно з календарем щеплень, якщо дитина не була вчасно щеплена згідно з календарем - необхідно її провакцинувати протягом 72 годин.

«Станом на 1 січня в Україні наявно 516 тис. одиниць якісної і безпечної бельгійської вакцини «Пріорикс». МОЗ вживає заходів щодо термінового перерозподілу вакцин де це необхідно», - заявила в.о. глави МОЗ Уляна Супрун.

Разом із тим, у КМДА повідомили, що за два дні, 10 і 11 січня, від кору щеплено 2 тис. 223 киян, серед них як дорослі, так і діти. 

Теги: здоров'я, кір

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram