Вали у свою «бандерівщину», дурепо, ти російську мову не можеш вивчити: у Харкові стався мовний скандал

Покупці одного з супермаркетів у Харкові обурилися через те, що продавці почали розмовляти з ними українською мовою.

Про це повідомляє «Місто Х».

«Нещодавно нам надійшла із Києва вказівка: всі фрази, які говорять касири, типу «картка є? пакет потрібен?» - вимовляти українською мовою. Персоналу, звичайно, незвично, але діватися нікуди. Здивувало те, що нововведення викликало хвилю обурення у покупців», - розповіла співробітниця магазину Тетяна.

За словами дівчини, постійні покупці з когорти інтелігентних підходили з квадратними очима і цікавилися: «А що це у вас українською заговорили?».

«Були і відверті хами з реакцією «вали в свою бандерівщину»,«ти що дурненька? російську мову вивчити не можеш?» (цитую дослівно). Навіть скарги писали. Якщо чесно, ми такої реакції не очікували», - підсумувала Таня.

Нагадаємо, як писав «Вголос»,  депутати Київради підтримали Проект рішення голови фракції ВО «Свобода» Юрія Сиротюка «Подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині» – документ, який має на меті зупинити мовну дискримінацію українців у громадському обслуговуванні й закріплює конституційне право на першочергове одержання послуг рідною мовою.

В інтерв’ю «Вголосу» автор Проекту рішення, «свободівець»  Юрій Сиротюк розповів, про що саме йдеться у цьому документі? У яких сферах побуту його застосовуватимуть? Кого зобов’яже документ розмовляти українською? І чи справді має він дискримінаційний характер, як про це уже заявили представники «руського міра»?  
 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram