Про це повідомляє Польське радіо

Американський секретар оборони розмовлятиме про це під час зустрічі міністрів оборони Північноатлантичного альянсу, що почнеться завтра у Брюсселі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ представить програму дводенної зустрічі. Росія вже виступила проти американських планів, а також бажання Варшави щодо розгортання постійних баз США у Польщі. Американський план передбачає, що НАТО в Європі матиме 30 батальйонів, 30 ескадронів винищувачів та 30 кораблів, що будуть готові діяти не пізніше, ніж за 30 годин.

Про необхідність посилення сил Альянсу говорив під час нещодавнього візиту до Польщі генеральний секретар Північноатлантичного альянсу. «Наша стратегія стримування не розвивається тільки на силах, які ми вже відправили, але нам важлива теж наша спроможність переміщення військ, аби зміцнити нашу присутність, якщо буде така потреба», – сказав Єнс Столтенберґ.

Йдеться, передусім, про нову структуру командування НАТО. За словами генерального секретаря, Альянс створить два нові центри логістичного командування, аби ефективніше перекидати війська в місце можливого конфлікту. Один з них буде у Норфолку в США, а другий – у місті Ульм в Німеччині.

Збільшення чисельності сил Альянсу також на східному фланзі та зусилля Польщі щодо розгортання постійних американських баз розкритикував посол Росії в Європейському Союзі Владімір Чижов. За його словами, це призведе до посилення напруженості у регіоні.

«Ця частина Європи, навколо Балтійського моря, є багато років однією з найспокійніших. Схоже, не усім це подобається», – сказав російський посол.

Питання збільшення натівських сил у Європі має бути однією з тем зустрічі лідерів держав Альянсу під час саміту у Брюсселі в липні.