Вашингтон не відмовляється від своєї присутності у Європі, - експерт

Вашингтон не відмовляється від своєї присутності і від впливу на безпеку в Європі, зокрема завдяки розміщенню бронетанкової бригади США у Польщі.

Таку думку висловив польський експерт, колишній міністр національної оборони Польщі Януш Онишкевич, пише «Укрінформ».

«Розміщення бригади має бути сигналом для Росії, що США активно включаються в безпеку нашого регіону, і ця безпека не стосується виключно країн-членів НАТО, але й цілого оточення Альянсу, зокрема й України»,- заявив Онишкевич.

Він також висловив сподівання, що рішення про розміщення американської бригади у Польщі, яке прийняла адміністрація президента Барака Обами, не буде переглянуто новообраним президентом Дональдом Трампом. І військове з’єднання залишатиметься «постійним елементом військової ситуації в регіоні східної Європи».

Бронетанкова бригада – це не просто символічна військова присутність, а вагома бойова сила, яка свідчить про серйозність намірів Вашингтона щодо гарантій безпеки для країн Центрально-Східної Європи.
До слова, американська військова техніка та військовий персонал почали прибувати до Польщі з минулої суботи. Конвой з основним озброєнням та технікою має перетнути німецько-польський кордон у четвер для подальшого розміщення у районі полігонів Жагань (захід РП) та Дравсько Поморське (північний захід).
У рамках першої ротації командування бригади, а також підлеглі батальйони дислокуватимуться на військових об’єктах у населених пунктах Жагань, Свентошув, Сквежин і Болеславец.

До складу бригадної бойової групи входитимуть 3,5 тис. військовослужбовців, понад 400 одиниць гусеничної та понад 900 одиниць колісної техніки, зокрема 87 танків, 18 самохідних гаубиць калібру 155 міліметрів, 400 автомобілів “Хамві” і 400 БМП “Бредлі”.

Американські бригади перебуватимуть у Польщі, а також і в інших країнах регіону на ротаційній основі в рамках операції Atlantic Resolve ("Атлантичне рішення").

-

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram