Дослідники з Університету штату Вашингтон (США) створили штучний океан для перевірки космічного підводного човна на супутнику Сатурна. Субмарину планують відправити в космос протягом 20 років, повідомляє РБК Україна із посиланням на Phys.org.

«Дослідники з Університету штату Вашингтон працюють з NASA, щоб визначити, як підводний човен може працювати на Титані, найбільшому супутнику Сатурна і другому за величиною в Сонячній системі. Космічне агентство планує запустити справжній підводний човен в моря Титану в найближчі 20 років», – йдеться в повідомленні.

Наголошується, що Титан представляє особливий інтерес для дослідників, тому що він, як і Земля, містить рідину. Його поверхня включає в себе океани, річки і хмари, і, як і на землі, дощ. Тільки замість води гідрологічний цикл заснований на метані. Майбутня субмарина повинна працювати автономно. Корабель буде вивчати атмосферні і океанічні умови, переміщатися по поверхні, та під поверхнею океанів.

Ян Річардсон, який очолив проект по відтворенню океанів Титану в умовах Землі, перевірив, як машина може працювати в таких умовах. Група також вивчила температури замерзання для озер метану і етану і визначила, що за невеликої кількості азоту в рідині, озера замерзають при більш низьких температурах, ніж очікувалося.

«Це дуже важливо. Це означає, що нам не потрібно турбуватися про айсберги», – сказав Річардсон.

 

«Вголос»