Вчені розповіли, як правильно «підготувати» дітей до алкоголю

Два університети виявили, що у кожній шостій сім'ї дітям дозволяють алкоголь до 14 років, коли їх тіло і мозок ще недостатньо розвинені.

Про це йдеться у дослідженні Millennium Cohort Study, – пише Еспресо.

Використавши дані 10 тисяч дітей, науковці виявили, що батьки, які вживають алкоголь у невеликій чи помірній кількості, схильні так само дозволяти його своїм дітям, які і ті, хто п'є багато.

«У забезпечених сім'ях батьки, можливо, вважають, що, дозволивши дітям пити, вони навчать їх відповідальному вживанню алкоголю і убезпечать від алкоголізму», – зазначає керівник дослідження професор Дженніфер Мовгс.

«Однак цю думку підтверджують дуже мало досліджень», – наголошує він.

Попередні дослідження показали, що ті, хто починає пити рано, мають вищий ризик виникнення проблем із алкоголем у дорослому віці.

Під час дослідження 14-річних підлітків запитали, чи вживали вони коли-небудь більше, ніж кілька ковтків алкоголю. І майже половина з них сказала «так». Серед 11-річних таких 14%. Загалом медики не рекомендують дітям пити алкоголь взагалі, поки вони не досягнуть принаймні 15 років.

Кетрін Браун, виконавчий директор Інституту алкогольних досліджень, сказала, що найкраще жити без алкоголю, і ця порада, можливо, не доходить до батьків.

«Батьки заслуговують знати, що вони можуть позитивно вплинути на ставлення їхніх дітей до алкоголю, і можуть зменшити шкоду їхьому здоров'ю».

Лікар Джон Ларсен з благодійної організації Drinkaware сказав, що батьки і опікуни відіграють важливу роль у вивченні дітьми алкоголю.

«Хоча кожен батько або опікун може по-різному підійти до розмови зі своїми підлітками про алкоголь, корисно мати чіткі правила щодо відкритої і чесної розмови».

Ось як науковці радять радять говорити з дітьми про спиртне:

- Притримуйтесь правильного тону: це повинна бути розмова, а не лекція;

- Оберіть вірний час, не чекайте, доки вони вийдуть за двері, щоб зустрітися з друзями;

- Знайдіть «гачок», за який можна зачепитися, щоб розпочати історію. Це може бути нещодавній фільм, телесюжет чи історія, як ваш родич напився на Різдво;

- Будьте чесні, набагато краще зізнатися в тому, що ви робили в їхньому віці, і застерегти від повторення ваших помилок;

- Встановити правила, підлітки відчувають себе більш безпечно, якщо є чітко встановлені принципи і межі.

 

«Вголос»

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram