Вчені розробили штучний інтелект який за 4 години освоїв шахи на рівні чемпіонів

Вчені розробили штучний інтелект, який за 4 години освоїв шахи на рівні чемпіонів

Розробники DeepMind створили нейромережу, яка змогла сама навчитися грі в шахи за кілька годин і перемогла кращі аналогічні алгоритми.

Про це повідомляє НВ.

Як зазначають журналісти Science Alert, програмі потрібно лише чотири години, щоб освоїти всі шахові знання людства.

Після того, як алгоритм AlphaZero ознайомили тільки з правилами шахів, без стратегії, всього за чотири години він освоїв гру в так, що зміг обіграти найбільш рейтингову шахову програму – Stockfish. У серії 100 ігор проти Stockfish, AlphaZero виграв 25 ігор, граючи білими і три гри, граючи чорними. Решта партій завершилися внічию, перемог у Stockfish не було.

«Тепер ми знаємо, хто наш новий король. Це, безсумнівно, буде революціонізувати гру, але необхідно думати про те, як це може бути застосовано поза шахами», – зізнався дослідник шахів Девід Kремелі, голова сайту Chessable.

Алгоритм AlphaZero був створений на базі напрацювань за програмами AlphaGo і AlphaGo Zero, які раніше стали абсолютними чемпіонами в грі. AlphaZero розглядає менше позицій, ніж її попередниці. У звіті заявлено, що вона оцінює 80 тисяч позицій в секунду в порівнянні з 70 мільйонами в секунду у Stockfish.

На відміну від попередніх програм від DeepMind, AlphaZero створювався як алгоритм, здатний навчитися відразу декільком завданням-іграм, а не однієї. Для цього алгоритм не вчили перемагати, а давали тільки базові знання про правила гри. AlphaZero потім грав сам із собою і самостійно виробляв тактику.

«Я завжди задавався питанням, як це було б, якби більш розвинені види висадилися на Землі і показали нам, як вони грають в шахи. Тепер я це побачив», – сказав гросмейстер Пітер Хайне Нільсен, коментуючи результати AlphaZero.

 

«Вголос»

Теги: вчені, шахи

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm