Вчені створили унікальний матеріал, міцніший за сталь у 10 разів (ВІДЕО)

Науковці із Массачусетського технологічного інституту створили один із найміцніших і найлегших матеріалів у світі. Для розробки вчені застосували стиснення і сплавлення пластівців графену, двомірної форми вуглецю.

Новостворений матеріал має губчасту структуру зі щільністю всього 5% і є міцнішим за сталь в 10 разів, пише «Популярна механіка».

«Фізики змогли стиснути невеликі пластівці графену за допомогою великого тиску і нагрівання. В результаті вийшла стабільна, дуже міцна структура, зовні нагадує корали або мікроскопічні водорості діатомеї. Секрет її міцності полягає у величезній площі поверхні, по якій розподіляється навантаження», - пишуть у публікації.

Також повідомляють, що команда MIT провела аналіз аж до атомарної структури речовини, завдяки чому змогла відтворити практично ідеальну модель. Двовимірні матеріали мають не лише високу міцність, але і унікальні електропровідні властивості, однак через свою тонкість не можуть бути використані для, наприклад, будівництва або створення великих електричних апаратів.

Графен відомий як один із найміцніших двовимірних матеріалів, однак досі дослідники не знали, як перенести ці властивості на тривимірні структури. Нові дослідження показують, що основним чинником міцності нового матеріалу є його незвичайна тривимірна конфігурація, що говорить про те, що в майбутньому вчені зможуть розробити ще більш міцні матеріали, використовуючи в їхній структурі ті самі геометричні принципи.

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram