Вчені зясували чому тануть антарктичні льоди

Вчені з'ясували, чому тануть антарктичні льоди

Фахівці Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору з'ясували, чому тануть антарктичні льоди.

Про це повідомляє «Соцпортал».

«На думку вчених, загадковим джерелом тепла може бути мантійний плюм - вузька розігріта ділянка мантії, що піднімається у твердому стані. Температура земної кори над ним підвищується, і в результаті льодовики тануть, тріскаються, руйнуються. Ще близько 30 років тому вчені з університету Колорадо припускали, що під регіоном Земля Мері Берд в Західній Антарктиді може знаходитися подібний плюм, проте до недавнього часу підтверджень цієї гіпотези отримати не вдавалося. Фахівці НАСА змогли переконатися в правдивості цієї теорії», - йдеться у повідомленні.

«Вони підрахували, скільки геотермальної енергії потрібно для усіх процесів, що протікають в Землі Мері Берд, у тому числі для появи існуючих там підземних річок і озер. Порівнявши теоретичну модель з даними, отриманими під час антарктичних експедицій, учені дійшли висновку, що під поверхнею дійсно знаходиться мантійний плюм, який утворився ще 50-110 мільйонів років тому - задовго до формування на континенті крижаного щита», - пише видання.

 

Теги: вчені, льоди

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm