Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Росія випробовує нас при кожній можливості, Перед нами стоїть все агресивніше Росія, і ми повинні впоратися з цим. При цьому Альянс повинен бути сильним», – сказав він.

Його думку поділяє і Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, який закликав Росію до повної відкритості в інформуванні про навчання.

«Ми вже бачили, що Росії використовує великі військові навчання як прикриття для агресивних воєнних дій проти своїх сусідів або як попередника таких дій. Так сталося з Грузією 2008 року, коли Росія вторглася в Грузію, так сталося і з Кримом 2014 року, коли вона незаконно анексувала Крим», – зазначив Столтенберг.

Нагадаємо, що навчання «Захід-2017» пройдуть з 14 по 20 вересня. Всього в них візьмуть участь до 12 700 військовослужбовців, з них близько 10 тисяч – на білоруській території. Близько 3000 з них – з Росії. Планується задіяти у маневрах до 680 одиниць бойової техніки. Білорусь запросила понад 80 міжнародних спостерігачів від ООН, ОБСЄ, ОДКБ, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Польщі, країн Балтії, Скандинавії та України, а також військових аташе, акредитованих у Мінську. В багатьох країнах пройшли мітинги протесту проти навчань.

Країни-сусіди Білорусі, серед них держави Балтії і Україна, непокояться, що Росія може використати навчання «Захід-2017» для агресивної розбудови своєї військової присутності в регіоні, на східному фланзі НАТО, і перетворити Білорусь на плацдарм для можливого наступу на Україну. Москва і Мінськ заперечують такі побоювання і стверджують, що навчання мають суто оборонний антитерористичний характер і що після їхнього закінчення всі війська повернуться до місць постійної дислокації, зокрема російські – назад до Росії.

 

«Вголос»