Верховна Рада України для розблокування діяльності Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прийняла за основу і в цілому законопроект, згідно з яким президент отримує повноваження призначати нових членів регулятора терміном на 3 місяці, поки нові члени не будуть обрані на відкритому конкурсі. Про це пише УНІАН.

За прийняття відповідного проекту закону «Про внесення змін до закону України «Про НКРЕКП» і надання повноважень президенту для забезпечення стійкої діяльності комісії» №7342-1 проголосували 233 народних депутата за необхідного мінімуму у 226 голосів. «Вноситься законопроект, яким пропонується надати президенту право тимчасово, одноразово, на 3 місяці доукомплектувати склад НКРЕКП до того моменту, коли Конкурсна комісія обере необхідних кандидатів і, відповідно до закону, внесе їх на розгляд президента», – сказав один з авторів законопроекту, в.о. голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Домбровський.

За його словами, трьох місяців буде цілком достатньо для членів Конкурсної комісії для того, що об'єктивно обрати нових членів регулятора.

Нагадаємо, починаючи з 13 листопада 2017 року на засіданнях НКРЕКП немає кворуму (4 людини), тому комісія не може приймати рішення. Останнє засідання до припинення повноважень двох членів НКРЕКП (24 листопада) також не відбулося. У результаті відсутності кворуму НКРЕКП не змогла прийняти понад 150 важливих рішень для галузі, наприклад, про встановлення тарифів для генеруючих компаній, оптової ринкової ціни на електроенергію на 2018 рік, про видачу ліцензій для нових компаній.