За законопроект № 6141 проголосували 244 народних депутатів.

«Сьогодні іноземні інвестори для того, щоб придбати українські цінні папери, повинні відкривати рахунки в локальному депозитарії, тобто українській юридичній особі. У минулому (ми знаємо, у якому інституційному середовищі ми працюємо), були випадки, коли такі цінні папери зникали, були скандали навіть позаминулого року. Такі глобальні інвестори довіряють своїм утримувачам цінних паперів.

Даним законопроектом передбачається, що ці міжнародні банки можуть стати депозитаріями, по суті, номінальними утримувачами-депозитаріями у нашій країні. Але так само цим законопроектом передбачено, що вони повинні будуть дотримуватися вимог по обліку, розкриттю, дотриманню корпоративних процедур. Також вони повинні будуть здійснювати, по суті, фінансовий моніторинг за цими рахунками», – сказав представник комітету ВР з питань фінансової політики і банківської діяльності Павло Різаненко.

Документ містить й деякі «санкційні» норми – зокрема такі рахунки не зможуть відкривати представники країни-агресора або компанії, зареєстровані у країнах, які не дотримуються стандартів FATF (міжурядовий орган для боротьби із відмиванням грошей, – ред.).

 

«Вголос»