Касаційний адміністративний суд Верховного Суду визнав незаконною люстрацію та скасував рішення про звільнення колишнього голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігоря Самсіна з посади судді Верховного Суду.

Про це повідомляє прес-служба суду, передає Українська правда.

“Суд задовольнив позовні вимоги позивача, визнав незаконним та скасував рішення Вищої ради правосуддя від 25 квітня 2017 року № 988/0/15-17 про визнання порушення суддею Верховного Суду України вимог щодо несумісності та звільнення його з посади. Також суд скасував ухвалу Вищої ради правосуддя від 23 травня 2017 року № 1223/0/15/-17 про залишення без розгляду заяви позивача про звільнення з посади судді Верховного Суду України у відставку”, – йдеться у повідомленні.

У суді зауважили, що люстрація може бути використана тільки для усунення або суттєвого зменшення загрози, яку становить суб’єкт люстрації.

“Колегія суддів встановила порушення принципу пропорційності, оскільки в цьому випадку втручання у права особистості (звільнення позивача на підставі порушення вимог щодо несумісності) не виправдовують мету люстраційного процесу. У рішенні також зазначено, що позивач мав намір самостійно відсторонитися від здійснення державної влади, надавши заяву про відставку 11 липня 2016 року, що вже було б результатом, на який спрямована люстраційна процедура”, – зазначили у прес-службі суду.

Суд оцінив пропорційність обмежень, застосованих до позивача, з урахуванням поданої ним заяви про відставку і вирішив, що вони – непропорційні та невиправдані.

Рішення може бути оскаржене до Великої Палати Верховного Суду.

Як іронізує Тетяна Козаченко у Facebook, “«ДЯКУЮ» за реформи і забезпечення реваншів, чекаємо в ваших обіймах Ківалова, Льовочкіна, Татькова, Портнова etc”.

Обновлений Верховний суд (!!!) повернув на посаду судді Ігоря САМСІНА – екс голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів…

Опубліковано Tetiana Kozachenko Вівторок, 18 вересня 2018 р.