Міністр закордонних справ України Павло Клімкін відповів на звинувачення УПЦ МП, що він “московський агент”.

“Що ж до звинувачення, що я “московський агент”, то з чистою совістю повертаю його до УПЦ МП із пропозицією шукати таких агентів у власних лавах, причому аж ніяк не обмежуючись Інформаційно-просвітницьким відділом. Дуже уважно шукати! Ну, а про те, що таке звинувачення відгонить політичною шизофренією, казати взагалі зайве. Сподіваюся, що йдеться лише про політичну”, — написав Клімкін на своїй сторінці у Facebook.

Він наголосив, що опирався на висновки документів, які оприлюднив Вселенський патріархат.

“У своєму аналізі я наводив або тези Фанару, або прямі й єдино можливі висновки з них. Так що, називаючи мої роздуми недолугими, в УПЦ МП звинувачують у недолугості історію. Для них, схоже, справжня історія дійсно є недолугою”, — зазанчив він.

“Я розумію, що коли правда очі коле, то історія звучить доволі неприємно й її хочеться заховати кудись подалі або, ще краще, узагалі переписати. Але переконаний, що історію завжди краще визнавати, а не приховувати чи фальсифікувати, тим більше, якщо йдеться про історію канонічну”, — додав Клімкін.

При цьому він наголосив, що зараз “настав той момент, коли всі православні церкви України мають історичну нагоду довести свою відданість ідеї української єдності й єдності українського православ’я”.

“Тож нехай УПЦ МП не бариться і включається в переговори про входження до єдиної автокефальної помісної Української православної церкви (тільки раджу дослухатися до власного розуму й серця, а не до директив з Москви, бо так діла не буде!)”, – написав Клімкін.

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП відреагував на мою вчорашню статтю «Уроки Константинополя».У цьому є дві…

Опубліковано Pavlo Klimkin П'ятниця, 12 жовтня 2018 р.

Як відомо, 11 жовтня Клімкін у блозі “Української правди” написав, що Московському патріархатові взагалі нічого робити в Україні, адже це — канонічна територія Вселенського патріархату, а УПЦ МП із історичної точки зору заснована на порушенні канону й є наслідком узурпації.

У відповідь на це в УПЦ МП заявили, що слова Клімкіна свідчать про його причетність до “московської агентури”.