Шанси українського кінорежисера, якого незаконно засудили у Росії, Олега Сенцова вийти з голодування оцінюються в 50 на 50%, оскільки існує великий ризик, що це може не відбутися через «незворотні процеси» у внутрішніх органах.

Про це заявив адвокат політв’язня Дмитро Дінзе виданню Медуза.

За його даними, у заручника Кремля у зв’язку з голодуванням розвинулася ішемія серця.

«У нього під питанням відмова правої нирки, розкладання печінки», – каже адвокат.

Також Дінзе додав, що Сенцову було досить важко приймати рішення про припинення голодування.

«Я ще хотів сказати, що ФСВП поширило різні версії (причин, з яких Сенцов припинив голодування) – вони не відповідають дійсності. Заява з’явиться завтра», – додав Дінзе.

Зазначимо, що сьогодні заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії Валерій Максименко заявив, що Сенцов припинив голодування.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова наразі вищезазначеної інформації не підтвердила, а Ірина Геращенко, перший заступник голов ВРУ, засумнівалася в ній.

Водночас, Олег Сенцов заявив, що його годуватимуть примусово.

Як відомо, 14 травня незаконно засуджений в Росії Олег Сенцов почав безстрокове голодування, вимогою якого є звільнення українських бранців Кремля.

Український режисер пообіцяв, що голодуватиме навіть до фатального кінця.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради України Людмила Денисова заявила, що керівництво російської колонії не пустило її на зустріч із Олегом Сенцовим та відмовилося надавати будь-яку інформацію. Російський омбудсмен Тетяна Москалькова стверджує, що він голодування припинив.

Крім цього, 5 липня двоюрідна сестра незаконно засудженого в Росії Олега Сенцова вперше за чотири роки зустрілася з братом.

Згодом сестра повідомила, що український режисер, котрий голодує в російській колонії, перебуває на межі життя та смерті.

31 липня у Росії не дозволили українському священику відвідати незаконно засудженого українського режисера Олега Сенцова.

4 липня українського незаконно ув’язненого режисера Сенцова у російській колонії міста Лабитнангі відвідав місцевий священик Богдан Василюк. Однак бранець Кремля відмовився йому сповідатися.

Водночас, МЗС України вкотре вимагає від Росії звільнити політв’язнів Сенцова та Балуха.