Відома українська письменниця звернулася до голови Нацполіції через «неуків» патрульних та російську мову

Відома українська письменниця Лариса Ніцой, яку на вихідних відмовилися обслужити українською мовою в кав'ярні Києва, звернулася до голови Національной поліції України Сергія Князєва з проханням «взятися» за поліцейських.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, як розповіла Лариса Ніцой в одній з кавярень Києва, їй відмовили в обслуговуванні українською мовою. Коли жінка забажала залишити свій коментар у книзі скарг, персонал кав'ярні їй також у цьому відмовив і попросив залишити заклад. Натомість письменниця викликала патрульну поліцію. За словами Ніцой, коли вона поскаржилася на відмову працівників закладу перейти на українську, поліцейські сказали: «Ну ви ж розумієте, що вони не зобов’язані з вами розмовляти українською?»

Після цього, як розповіла письменниця, їй довелося прочитати копам цілу лекцію на знання законів.

«Витягаю із сумки ноутбук, відкриваю Конституцію ст. 10, Закон Ківалова-Колесніченка ст. 6 п.1,2,5 Закон «Про захист прав споживачів»… Починаю лікбез і показую відповідні рядки в законах, примушую їх читати. Конституція України Стаття 10. «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в УСІХ СФЕРАХ суспільного життя на ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ України. Держава для ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ порядку має армію поліцейських. Держава силами і руками поліцейських забезпечує порядок. Є ще суди, тюрми. А як держава забезпечує функціонування української мови – та ж знову таки через поліцейських. Це ви, поліцейські, забезпечуєте функціонування мови у всіх сферах життя. Це Ваша функція! Кафе порушує закони. А Ваш обов’язок забезпечити дотримання закону, дотримання Конституції.», - підкреслила Ніцой. Також письменниця  нагадала поліцейським, що Київська міська рада недавно прийняла рішення про обслуговування в столиці українською мовою.« До речі, ви в курсі, що Київрада на днях прийняла рішення про обслуговування в Києві українською мовою? Щоправда, воно прийняте тільки в першому читанні, але прийняте ОДНОГОЛОСНО! Ви розумієте, що влада Києва на боці українського обслуговування?!»,  - емоційно пояснила Ніцой.

Відтак, борець за українську мову звернулася до міністра внутрішніх справ і керівника Національної поліції з проханням «негайно провести навчання усім поліцейським, бо тенденція така, що по всій Україні вони не знають законів».

Потім вона передумала, додавши, що «залишає звернення лише до голови Нацполіції».

«До Вас, пане міністре, я не звертаюся. Ви, хто забезпечує дотримання законів у країні - ігноруєте закони: Конституцію та Закон про державну службу. Ви зневажаєте українську мову, українців, а значить Україну. Навіть Азаров, і той почав учити українську. Навіть він зважив на вимоги українців, не дивлячись на кпини і сміх. Дякуємо вам, що відкриваєте нам очі. Чекаємо виборів.», - додала Ніцой.

 

 

ЗА ТЕМОЮ

КОМЕНТАРІ 4 +

КОМЕНТУВАТИ

 • Гость16 травня 2017 05:24 Відповісти IP:  95.104.223.--- ))))))))) Раньше, чтобы стать известным писателем, нужно было писать художественные произведения, а сейчас достаточно облаивать в соцсетях людей.
  Ещё немного, и украинцы будут изучать перлы этой "известной украинской писательницы", чтобы "литературно" гавкать на продавщиц, таксистов и даже полицейских.
  О, да, вы "спортивную программу" Марины Порошенко смотрели?)))))
  Как вам её IФIКТИВНИВНО? )))) Не хуже, чем у Юлии Владимировны!)))
  Видать, барышни дома на русском общаются! Неучи!))))
  Натравить на них "известную украинскую", пусть полает!!!!!!!!!
 • Харків15 травня 2017 22:57 Відповісти IP:  109.87.11.--- Сил, наснаги та перемог - таким людям, як пані Лариса, яка відстоює в Україні ПРИРОДНІ права Українців, в той час як більшість Українського суспільства лишається рабом, який "не має права" постійно чути навколо себе та ВИМАГАТИ від інших у своїй країні розмовляти з ним його Рідною мовою, як це роблять Чехи, Поляки чи навіть такі дикуни як московити (так звані - росіяни).
 • Харків15 травня 2017 22:49 Відповісти IP:  109.87.11.--- Чергове підтвердження того що Українець у себе вдома - в Україні (навіть у столиці) не має право чути свою рідну - Українську мову скрізь, як це має француз, чех чи поляк.
  Не має право вимагати спілкування з собою своєю Рідною мовою, як це має право у себе вдома - той же московит чи англієць.
  Не має право вимагати спілкування з собою навіть в закладах обслуговування що взагалі нонсенс!
  Для цих шовіністичних виродків краще образити клієнта так щоб він більше не прийшов до їхнього закладу і не дав їм гроші, ніж наступити на горло своєму збоченому шовіністичному світогляду, та ввічливо спілкуватись з клієнтом мовою, якою він хоче. У нас шовінізм навіть перекриває капіталізм!
  Для них краще своїм імперським РОГОМ впертися але відстояти мову загарбника в Україні ніж НАВІТЬ отримати гроші з клієнта! Подекуди нема в Україні навіть елементарної культури поводження з клієнтом, як це є в нормальних капіталістичних країнах.
 • Харків15 травня 2017 23:02 Відповісти IP:  109.87.11.--- Трохи до теми..
  "Я не є прихильником якоїсь однієї тактики. Якщо ви відчуваєте, що вас не обслуговують належним чином, то в кожній цивілізованій державі клієнт скаржиться. І це абсолютно нормальна річ, я це роблю у США, коли вважаю, що мене обділили увагою як клієнта. Я це роблю без скандалу, з посмішкою на обличчі. Інша справа, що є цікава риса чорносотенного менталітету… Здавалося б, гроші не пахнуть. Ви як підприємець зацікавлені в тому, щоб ваш клієнт і носій грошей, які я мав би вам залишити за продукт чи за послугу, хотів повернутися до вас знову. Це в нормальному капіталістичному суспільстві так є. А друга сентенція – клієнт завжди має рацію. Але в Україні складається враження, що гроші не мають значення. Вороже ставлення до носіїв української мови пересилює бажання отримати від клієнта гроші. Це цікавий парадокс українського капіталізму чи недокапіталізму, і його треба вивчати. В Україні гроші не пахнуть, лише якщо це гроші російськомовного. Коли ж ви починаєте говорити українською, то ваші гроші набувають неприємного запаху, в них перестають бути зацікавленими. Вас радше образять так, що ви не захочете повертатися, аніж наступлять на горло своїй чорносотенній пісні, як це мав би зробити справжній капіталіст, котрий хоче ще і ще отримувати від вас ваші гроші. Російський шовінізм і українофобія в Україні виявляються значно сильнішими за дух капіталізму і намагання отримати прибуток. Це стосується «Розетки», «Сільпо» і десятків найбільших закладів обслуговування й торгівлі. Можливо, це вияв тієї самої містичної «російської духовності». Не дозволяйте себе принижувати. Якщо кожен україномовець відстоюватиме свої мовні права, то крига скресне. Але й уряд має щось робити! Повинні бути певні механізми регуляції і захисту прав споживача, його гідності. Тут немає про що говорити, в кожній цивілізованій країні це питання просто не стоїть. У нас ця проблема існує тільки тому, що Україна ПРОДОВЖУЄ залишатися ментальною і культурною КОЛОНІЄЮ імперії." Юрій Шевчук ©

Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Завантаження...
RedTram
http://joxi.ru/82Q4PW8IjpQ3Lm