Відома українська письменниця звернулася до голови Нацполіції через «неуків» патрульних та російську мову

Відома українська письменниця Лариса Ніцой, яку на вихідних відмовилися обслужити українською мовою в кав'ярні Києва, звернулася до голови Національной поліції України Сергія Князєва з проханням «взятися» за поліцейських.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема, як розповіла Лариса Ніцой в одній з кавярень Києва, їй відмовили в обслуговуванні українською мовою. Коли жінка забажала залишити свій коментар у книзі скарг, персонал кав'ярні їй також у цьому відмовив і попросив залишити заклад. Натомість письменниця викликала патрульну поліцію. За словами Ніцой, коли вона поскаржилася на відмову працівників закладу перейти на українську, поліцейські сказали: «Ну ви ж розумієте, що вони не зобов’язані з вами розмовляти українською?»

Після цього, як розповіла письменниця, їй довелося прочитати копам цілу лекцію на знання законів.

«Витягаю із сумки ноутбук, відкриваю Конституцію ст. 10, Закон Ківалова-Колесніченка ст. 6 п.1,2,5 Закон «Про захист прав споживачів»… Починаю лікбез і показую відповідні рядки в законах, примушую їх читати. Конституція України Стаття 10. «Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в УСІХ СФЕРАХ суспільного життя на ВСІЙ ТЕРИТОРІЇ України. Держава для ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ порядку має армію поліцейських. Держава силами і руками поліцейських забезпечує порядок. Є ще суди, тюрми. А як держава забезпечує функціонування української мови – та ж знову таки через поліцейських. Це ви, поліцейські, забезпечуєте функціонування мови у всіх сферах життя. Це Ваша функція! Кафе порушує закони. А Ваш обов’язок забезпечити дотримання закону, дотримання Конституції.», - підкреслила Ніцой. Також письменниця  нагадала поліцейським, що Київська міська рада недавно прийняла рішення про обслуговування в столиці українською мовою.« До речі, ви в курсі, що Київрада на днях прийняла рішення про обслуговування в Києві українською мовою? Щоправда, воно прийняте тільки в першому читанні, але прийняте ОДНОГОЛОСНО! Ви розумієте, що влада Києва на боці українського обслуговування?!»,  - емоційно пояснила Ніцой.

Відтак, борець за українську мову звернулася до міністра внутрішніх справ і керівника Національної поліції з проханням «негайно провести навчання усім поліцейським, бо тенденція така, що по всій Україні вони не знають законів».

Потім вона передумала, додавши, що «залишає звернення лише до голови Нацполіції».

«До Вас, пане міністре, я не звертаюся. Ви, хто забезпечує дотримання законів у країні - ігноруєте закони: Конституцію та Закон про державну службу. Ви зневажаєте українську мову, українців, а значить Україну. Навіть Азаров, і той почав учити українську. Навіть він зважив на вимоги українців, не дивлячись на кпини і сміх. Дякуємо вам, що відкриваєте нам очі. Чекаємо виборів.», - додала Ніцой.

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram