Спеціалізована антикорупційна прокуратура у серпні цього року зацікавилася детальною інформацією про всіх міністрів уряду Володимира Гройсмана.

Про це повідомляє УП.

Інформація про це є у листі заступника керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимира Кривенка, який поширив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський.

Зокрема, САП просила Кабмін надати відомості щодо призначених із січня 2016-го по кінець серпня 2018 року виконувачів обов’язки міністрів, перших заступників, заступників міністрів, секретарів Кабміну й їхніх заступників.

Крім особистих даних, САП просило надати номери наказів про призначення й актуальну інформацію, чи ще працюють ці люди на вказаних посадах.

Прокурори також потребували інформацію щодо звільнених із цих посад осіб упродовж того ж періоду.

Кабмін також мав вказати підстави, чому посадовці були звільнені, та надати номери наказів про звільнення.

До слова, такі ж відомості САП просила надати щодо керівників органів центральної виконавчої влади, котрі не є членами Кабміну, й їхніх заступників.

“Таким чином САП шукає фігурантів кримінальних проваджень через подані із запізненням декларації чи зміни до них”, — вважає Канєвський.

Відповідно до закону “Про запобігання корупції”, чиновник наступного року після звільнення повинен подати декларацію за минулий рік. Невчасне подання декларації порушує статтю 366-1 Кримінального кодексу “декларування недостовірної інформації”, згідно з якою максимальне покарання — це позбавленням волі на термін до двох років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років.

У прокуратурі такий масовий збір інформації про топ-чиновників пояснили особливостями законодавства, яким “органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції”.