Про це у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповіла учасниця АТО Олеся Котлярова з Харкова після перегляду фільму про бійців АТО «Додому».

Олеся зазначила, що прийшла на презентацію, адже фільм знімали її земляки з Харкова. Сама вона – теж учасник бойових дій: воювала упродовж липня 2014 р. – серпня 2015 р. в батальйоні «Айдар». Там познайомилася зі своїм чоловіком зі Львова. Згодом вони одружилися та переїхали до міста Лева.

«Багато хто в тилу не бачив того, що бачили учасники АТО, тому їх інколи не розуміють. Ці люди можуть відкрито розказувати про страшні події війни, які важко сприймати іншим, – зазначила Олеся Котлярова. – Коли я була в АТО, друзі телефонували і питали, чи я жива, всі інші, яких яка вважала друзями, дзвонили і казали, щоб я на гранату наступила, щоб я не повернулась живою і т.д».

За її словами, дуже багато людей у Харкові вважають, що цю війну спричини люди з Майдану, а «Россєя – наши братья». У Львові їй живеться легше, адже тут атовцям допомагають більше. В Харкові бояться говорити про АТО, війну.

«Такі фільми потрібні Україні, але держава не дуже хоче їх фінансувати та й узагалі афішувати події війни на великих екранах. Бояться сказати, що в нас в Україні війна. Їм це вигідно, бо війна завжди комусь приносить гроші. Дуже важливо, аби воїнам надали відповідний статус», – резюмувала вона.   

Нагадаємо, сьогодні, 4 липня, у Львові, у ветеранській ресторації «Патріот», харків’яни презентували документальний фільм про повернення з війни бійців АТО –«Додому».