Про це він сказав, коментуючи «Вголосу» той факт, що мер Львова вирішив перейменувати одну із вулиць у місті іменем польського політика та історика Яцека Куроня.

«Такі заяви Садового – це дійсно його переконання, які завжди були пропольськими: починаючи від скандалів щодо поховання «польських орлят» у Львові та закінчуючи сьогоднішньою заявою. Садовий сприяє польській стороні, намагається постійно бути толерантним до них, навіть якщо це суперечить українській національній пам'яті та історичним фактам щодо Львова та України. А тому я не дивуюся, що мер Садовий у такий складний час для українсько-польських стосунків  висловлює пропольську позицію. Нічого, на жаль, не змінилося», – зазначив Руслан Кошулинський.

При цьому український політик нагадав, як Садовий «з думкою про Львів» їздив на святкування до Януковича.

«Нагадаю, що мер Львова свого часу з точно такою аргументацією їздив у Крим до Януковича на день народження. А потім розповідав, що це все заради Львова. Аналогією є те, що недавно Садовий провів зустріч із міністром МЗС Польщі Ващиковським одразу після того, як польський чиновник відмовився у Львові зайти в «Музей тоталітарних режимів». Тобто Садовий грає у ту гру, яку він знає найкраще. Така поведінка – це його політичний стиль і кредо», – зазначив Кошулинський.

Відповідаючи на питання «Вголосу», чи перейменування вулиці у Львові іменем польського історика щось змінить в українсько-польських стосунках, колишній віце-спікер Парламенту зазначив, що:

«Тут варто проаналізувати, чому саме зараз польська сторона почала активні дії щодо України. По-перше, у Польщі є фінансова самостійність. Польща за останні роки, враховуючи можливості ЄС, змогла самостійно залучити інвестиції у свою економіку. Завдяки своєму ресурсу, Польща може відмовлятися від кредиту МВФ. Це дозволяє Польщі діяти самостійно у ПАРЄ. Тоді як українська влада лише виводить гроші з держави в офшори. По-друге, у Польщі є великий друг – США. А нагадаю, НАТО один із своїх основних штабів перенесло саме у Польщу, а це означає, що Америка розглядає Польщу як свого основного військового союзника у Східній Європі. І найголовніша причина – це слабкість сьогоднішньої української влади. Поляки, розуміючи, що Україна не має перспектив на вступ у ЄС та НАТО, є слабкою державою, а тому з неї тепер можна витягувати будь-що. І це лише початок:  далі буде закон про реституцію. І тут наша центральна влада зовсім нічого не робить, щоб уникнути якихось критичних наслідків. А тому сьогоднішня слабкість України та економічне, військове зростання Польщі і є причиною сьогоднішніх польських випадів у бік нашої держави», – зазначив політик.

Руслан Кошулинський додав, що його дивує, що Садовий заяви щодо міжнародної політики України робить як мер Львова, а не як керівник політичної партії, що має свою фракцію у Парламенті.

«Заяви Садового – це заяви мера Львова. Натомість дивно, що він як керівник партії, що має свою фракцію у Парламенті, не висловився як загальнодержавний політик. Я не чув заяв від «Самопомочі». І з боку Садового пропозиція перейменувати у Львові вулицю, щоб владнати українсько-польський конфлікт, виглядає дріб'язковою», – наголосив Руслан Кошулинський.  

Як писав «Вголос», мер Львова Андрій Садовий, щоб Польща припинила висловлювати претензії до України, вирішив перейменувати одну з вулиць у Львові іменем польського історика та політика Яцека Куроня.

Також мер Львова Андрій Садовий вважає, що російська мова у Львові дуже популярна, а російський олігарх, власник «Альфа банку» Михайло Фрідман дуже розумний.

Окрім того, мер Львова Андрій Садовий під час інтерв'ю російською мовою похвалив керівника країни-агресора Володимира Путіна.

 

«Вголос»