Він і за Януковича так поводився, – Кошулинський про ідею Садового перейменувати у Львові вулицю

Колишній віце-спікер Верховної Ради України, депутат Львівської обласної ради Руслан Кошулинський вважає,що політика львівського мера Андрія Садового завжди була пропольською.

Про це він сказав, коментуючи «Вголосу» той факт, що мер Львова вирішив перейменувати одну із вулиць у місті іменем польського політика та історика Яцека Куроня.

«Такі заяви Садового – це дійсно його переконання, які завжди були пропольськими: починаючи від скандалів щодо поховання «польських орлят» у Львові та закінчуючи сьогоднішньою заявою. Садовий сприяє польській стороні, намагається постійно бути толерантним до них, навіть якщо це суперечить українській національній пам'яті та історичним фактам щодо Львова та України. А тому я не дивуюся, що мер Садовий у такий складний час для українсько-польських стосунків  висловлює пропольську позицію. Нічого, на жаль, не змінилося», – зазначив Руслан Кошулинський.

При цьому український політик нагадав, як Садовий «з думкою про Львів» їздив на святкування до Януковича.

«Нагадаю, що мер Львова свого часу з точно такою аргументацією їздив у Крим до Януковича на день народження. А потім розповідав, що це все заради Львова. Аналогією є те, що недавно Садовий провів зустріч із міністром МЗС Польщі Ващиковським одразу після того, як польський чиновник відмовився у Львові зайти в «Музей тоталітарних режимів». Тобто Садовий грає у ту гру, яку він знає найкраще. Така поведінка – це його політичний стиль і кредо», – зазначив Кошулинський.

Відповідаючи на питання «Вголосу», чи перейменування вулиці у Львові іменем польського історика щось змінить в українсько-польських стосунках, колишній віце-спікер Парламенту зазначив, що:

«Тут варто проаналізувати, чому саме зараз польська сторона почала активні дії щодо України. По-перше, у Польщі є фінансова самостійність. Польща за останні роки, враховуючи можливості ЄС, змогла самостійно залучити інвестиції у свою економіку. Завдяки своєму ресурсу, Польща може відмовлятися від кредиту МВФ. Це дозволяє Польщі діяти самостійно у ПАРЄ. Тоді як українська влада лише виводить гроші з держави в офшори. По-друге, у Польщі є великий друг – США. А нагадаю, НАТО один із своїх основних штабів перенесло саме у Польщу, а це означає, що Америка розглядає Польщу як свого основного військового союзника у Східній Європі. І найголовніша причина – це слабкість сьогоднішньої української влади. Поляки, розуміючи, що Україна не має перспектив на вступ у ЄС та НАТО, є слабкою державою, а тому з неї тепер можна витягувати будь-що. І це лише початок:  далі буде закон про реституцію. І тут наша центральна влада зовсім нічого не робить, щоб уникнути якихось критичних наслідків. А тому сьогоднішня слабкість України та економічне, військове зростання Польщі і є причиною сьогоднішніх польських випадів у бік нашої держави», – зазначив політик.

Руслан Кошулинський додав, що його дивує, що Садовий заяви щодо міжнародної політики України робить як мер Львова, а не як керівник політичної партії, що має свою фракцію у Парламенті.

«Заяви Садового – це заяви мера Львова. Натомість дивно, що він як керівник партії, що має свою фракцію у Парламенті, не висловився як загальнодержавний політик. Я не чув заяв від «Самопомочі». І з боку Садового пропозиція перейменувати у Львові вулицю, щоб владнати українсько-польський конфлікт, виглядає дріб'язковою», – наголосив Руслан Кошулинський.  

Як писав «Вголос», мер Львова Андрій Садовий, щоб Польща припинила висловлювати претензії до України, вирішив перейменувати одну з вулиць у Львові іменем польського історика та політика Яцека Куроня.

Також мер Львова Андрій Садовий вважає, що російська мова у Львові дуже популярна, а російський олігарх, власник «Альфа банку» Михайло Фрідман дуже розумний.

Окрім того, мер Львова Андрій Садовий під час інтерв'ю російською мовою похвалив керівника країни-агресора Володимира Путіна.

 

«Вголос»

 

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram