Він один із тих, кому Українська греко-католицька церква має завдячувати свою легалізацію, - депутат про дисидента Івана Геля

Іван Гель – неординарна постать в русі «шістдесятництва». Це людина, що поєднала у собі ідею націоналізму та церкви. Він понад 300 днів голодував у концтаборах, його відправляли у тюрми та заслання, але він все одно вірив у свою державу.

Про важливість постаті відомого діяча Івана Геля в українській історії у коментарі кореспонденту «Вголосу» розповів аспірант Науково-дослідного інституту українознавства, депутат Миколаївської міської ради Михайло Галущак.

«Він розповідав нам, студентам, про ідею боротьби за волю України. Як я пізніше дізнався, те саме він розповідав і слідчим у камерах, - зазначив він. – Ця людина мала великі ідейні погляди та міркування. Він показав, що незважаючи на те, в яких ти умовах знаходишся, можна досягти багато. Історія Івана Геля – історія людини, що живучи в СРСР, відкрито говорила про свої ідеї і слідчим, і на сторінках самвидаву. Саме таким людям завдячуємо  незалежність України».

Нагадаємо, у Львові відбувся вечір пам’яті відомого українського дисидента Івана Геля (ФОТО).

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Завантаження...
RedTram