«Святійший патріарх Варфоломій не ухвалює швидких і поверхневих рішень», — наголосив владика Макаріос.

Синод Вселенського патріархату розглянув апеляцію Предстоятеля УПЦ КП патріарха Філарета з рішучістю і одностайністю”. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив помічник Вселенського патріарха, професор Патріаршої академії Криту Макаріос Христопольський.

«Святійший Патріарх Варфоломій не ухвалює швидких і поверхневих рішень. Хоча це рішення було ухвалене на останньому Синоді, Вселенський патріархат упродовж багатьох років вивчав це питання», — зазначив владика Макаріос. За словами представника Константинополя, Предстоятель УПЦ КП «подав Святійшому Патріарху Варфоломію шість апеляцій «екліту», і  кілька років тому була створена спільна комісія з ієрархів Вселенського патріархату й ієрархів Російської церкви для вивчення церковного розколу в Україні».

«На жаль, Московська церква необґрунтовано перервала роботу цієї комісії, і з того часу відповідальна за те, що не докладалося жодних зусиль до вирішення цієї проблеми. Проте в розумінні ієрархів нашої Патріархії дозріла необхідність розгляду апеляції «екліту» Філарета.

Нагадаємо, що 11 жовтня Константинопольський патріархат зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та глави УАПЦ Макарія.