Влітку українцям доведеться платити за зайву житлову площу

Влітку українцям доведеться платити за «зайву» житлову площу

Українцям із «зайвою» житлоплощею вже через кілька місяців доведеться заплатити за кожен квадратний метр понад норми. Ставки податку і площа нерухомості, за яку не треба платити, визначає місцева влада.

 

В 2017-му прийдуть платіжки за минулий рік, тому нарахують податок з урахуванням мінімальної зарплати в сумі 1378 гривень, а ставка податку буде коливатися від 0 до 3% від мінімалки. Про це пишуть Українські новини.

Ще в кінці 2015-го парламентарії внесли зміни до Податкового кодексу (закон №909), згідно з яким податком обкладаються не тільки житлові квартири та будинки, а й сараї, гаражі, погреби, літні кухні тощо. Правда, більшість міськрад встановили нульову податкову ставку на господарські будівлі.

За що доведеться заплатити: житловий будинок, прибудова до будинку, квартира, кімната в комуналці, будинок на дачі.

Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 – для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень. Наприклад, власнику квартири площею 310 квадратних метрів у Києві до 1 липня має прийти платіжка на 28,4 тисячі гривень.

Якщо оплатити платіжку у вересні, доведеться заплатити штраф у сумі 10% від податку, якщо в жовтні – сума штрафу досягне 20%. Крім того, податковий інспектор може в рахунок боргу накласти на частину майна у податкову заставу. Якщо податок не сплачується тривалий час, продають майно за рішенням суду. Крім того, за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ).

 


ЗА ТЕМОЮ
КОМЕНТАРІ

Завантаження...
RedTram